Implanty można zakładać prawie zawsze

Implanty zębowe to złożony zabieg stomatologiczny, w praktyce operacja, czego nie można ukrywać i nigdy nie ukrywa się przed pacjentem. W końcu implantacja zębów to zabieg, którego podejmuje się chirurg stomatolog Warszawa, a nie zwykły stomatolog. Z tego powodu istnieje szereg przeciwwskazań charakterystycznych dla zabiegów operacyjnych, których nie ma w przypadku normalnych zabiegów stomatologicznych. Sama implantacja też ma swoje przeciwwskazania. Wbrew pozorom jednak, implantacja sztucznych zębów może być prowadzona niemalże we wszystkich warunkach.

Już nawet jeden ząb

Chociaż panuje przekonanie, że implanty zębowe umieszcza się przy dużo większych ubytkach, tak naprawdę warto to robić już wtedy, kiedy znika jeden ząb. Wtedy chirurg stomatolog Warszawa jest w stanie przywrócić zupełnie normalne działanie aparatu żucia, dzięki czemu organizm niemalże nie zauważa, że coś stracił. Takie zabiegi są też zdecydowanie łatwiejsze i można je przeprowadzić bez większego przygotowania.

Zanikający wyrostek zębowy

Prawdziwym problemem, z którym chirurg stomatolog Warszawa spotyka się zazwyczaj w przypadku pacjentów starszych, którzy zęby utracili już wiele lat temu, jest zanikanie wyrostka zębowego. Taki stan rzeczy związany jest z sytuacją spowodowana brakiem oddziaływania na szczękę sił związanych z normalnym żuciem z wykorzystaniem zębów. Okazuje się, że nie ma gdzie zamontować implantu, bo odpowiednie struktury wsparcia zanikły. Na szczęście nie oznacza to zawsze, że sytuacja jest beznadziejna. W wielu sytuacjach możliwe jest podjecie działania mającego na celu odbudowę fragmentów wyrostka zębowego tak, by implantacja mimo wszystko była możliwa. Przedłuża to leczenie o kilka do kilkunastu tygodni, ale daje nadzieję na niemal prawdziwe zęby niemal wszystkim pacjentom.