Jak często trzeba odwiedzać dentystę?

Rozpatrywanie wizyty u dentysty w kontekście konieczności zazwyczaj sprawia, że jesteśmy do tego faktu bardzo negatywnie nastawieni i sami sobie przez ten fakt mocno szkodzimy. Znacznie lepiej jest traktować wizyt u dentysty w sposób utylitarny, czyli rozpatrywać je poprzez pryzmat uzyskania konkretnych korzyści, jakie chcemy uzyskiwać. A jakie mogą to być korzyści i kiedy trzeba po nie sięgać?

Profilaktyka próchnicy

Najważniejszą rzeczą, jaką może nam zaoferować dentysta Bemowo, jest na pewno profilaktyka próchnicy. Chodzi tutaj o szereg prostych zabiegów dentystycznych, często określanych mianem higieny stomatologicznej, których efektem jest poprawa stanu jamy ustnej i zębów, co przekłada się na pogorszenie warunków dla bakterii powodujących powstawanie próchnicy. Najczęściej mamy w takim przypadku do czynienia z usuwaniem kamienia nazębnego, polerowaniem zębów oraz usuwaniem pęknięć szkliwa. Jeśli dentysta Bemowo przeprowadzi takie zabiegi raz na pół roku, uzyskamy najlepszy efekt ochrony zębów.

Ładny uśmiech

Powyższe zabiegi są także ściśle związane z jakością uśmiechu, czyli z wyglądem naszych zębów. Jeśli zmiany w kolorystyce zębów nie zaszły jeszcze za daleko, powinno wystarczyć odpowiednie wyczyszczenie powierzchni zębów i co najwyżej proste zabiegi wybielające, by przywrócić zębom odpowiedni stan estetyczny. Działania tego typu także powinny być prowadzone średnio jeden raz na pół roku.

Raz na sześć miesięcy

Innymi słowy, jeśli chcemy w sposób optymalny korzystać z możliwości, jakie daje nam współczesna stomatologia w kwestii radzenia sobie z problemami zdrowotnymi i estetycznymi, powinniśmy przynajmniej raz na sześć miesięcy pojawić się w gabinecie stomatologicznym. Rzadsze wizyty oznaczają ograniczone korzyści.