Ostatni ratunek dla zęba

Kiedy wyrosną nam żeby stałe, nie ma już najmniejszych szans na to, by kiedykolwiek pojawił nam się kolejny garnitur zębów. Musimy zadbać o te zęby, które mamy. Do niedawna nie mieliśmy zbyt wielu sojuszników w tej kwestii i nawet dentyści bardzo szybko odpuszczali, kiedy pojawiła się poważniejsza próchnica. Usuwali zęby i oferowali leczenie protetyczne. W dzisiejszych czasach można jednak skutecznie postarać się o uratowanie zęba nawet w sytuacjach teoretycznie beznadziejnych. Umożliwia to leczenie kanałowe Warszawa.
Endodoncja

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe Warszawa, to leczenie zęba polegające na odsłonięciu wszystkich jego żywych tkanek i usunięciu ich. Jest to niezbędne, ponieważ kiedy próchnica dotrze do głębszych partii zęba, do miazgi zęba, rozwija się stan zapalny, którego nie da się wyeliminować żadnymi lekami czy podobnymi sposobami. Do niedawna nie stosowało się praktycznie leczenia kanałowego Warszawa, przez co wszystkie takie sytuacje prowadziły bezpośrednio do resekcji zęba. Nie można było go zostawić ze względu na ból i ryzyko powikłań, a wyleczyć się go też nie dało. Nie da się bowiem ukryć, że wykonanie leczenia kanałowego Warszawa nie jest proste.
W przebiegu leczenia kanałowego Warszawa konieczne jest bowiem bardzo dokładne oczyszczenie kanałów zębowych. Z tego powodu zresztą procedury endodontyczne zostały nazwane otocznie leczeniem kanałowym. Układ kanałów zębowych jest często bardzo nietypowy i dla jego prawidłowego wykonania potrzebny jest mikroskop, a często najpierw wykonuje się także zdjęcie rentgenowskie, by lekarz wiedział, czego należy sie spodziewać.
Niestety, ze względu na poziom skomplikowania leczenia kanałowego Warszawa nie ma gwarancji, że leczenie się powiedzie.